Inovace


Stabilně vyvíjíme inovativní produkty a řešení pro různé technologické oblasti. Věnujeme se například výrobě biouhlu pomocí karbonizace digestátu, rozvíjíme technologii počítačového renderingu. Provozujeme moderní datová centra, která svůj výkon poskytují uživatelům po celém světě.


VÝROBA BIOUHLU POMOCÍ KARBONIZACE DIGESTÁTU

Biouhel CZ s.r.o.

Jedná se o naše unikátní řešení podložené mnoha lety výzkumu, kdy velmi zjednodušeně z digestátu (odpad z bioplynové stanice, který se sám dá použít jako hnojivo) jej dokážeme díky zahřátí bez přístupu kyslíku přeměnit na téměř 100% uhlík. Tento produkt (biouhel) má jednak uplatnění jakožto hnojivo, ale zároveň se hledají i další uplatnění s vyšší přidanou hodnotou.


DATOVÁ CENTRA

Crymico

Ve společnosti CRYMICO zaměstnáváme IT specialisty, kteří se věnují vývoji software i hardware optimalizací pro naše datová centra. Ty jsou z důvodu závislosti na ceně elektřiny umístněny poblíž elektráren. Celkové pořizovací náklady cca. 200 mil. Kč. Podařilo se nám vyvinout velmi efektivní technologická řešení poměru spotřeba elektřiny/datový výkon. Tento výkon pronajímáme do celého světa.